Co2 Laser tube

Co2 Laser tube

Краток опис:

Стабилност: цевка празнење е направен од стакло frit увезени од Германија, како и квалитетот на целата стаклена цевка се контролира. Моќност: САД hollyland се користат вкупно огледала и излез огледала. Највисоката власт е 190 вати, а густината на моќност е висока. Долг живот: цевка празнење обложени со катализатор, во комбинација со електрода третираат со уникатен процес, го прави празнење постабилен и на услугата живот е до 10.000 часа. Место: Стабилна структура празнина, концентрирани, ул ...


 • Порт: ШАНГАЈ
 • бренд: CINODA
 • детали за производот

  Тагови производ

  Стабилност: цевка празнење е направен од стакло frit увезени од Германија, како и квалитетот на целата стаклена цевка се контролира.

  Моќност: САД hollyland се користат вкупно огледала и излез огледала. Највисоката власт е 190 вати, а густината на моќност е висока.

  Долг живот: цевка празнење обложени со катализатор, во комбинација со електрода третираат со уникатен процес, го прави празнење постабилен и на услугата живот е до 10.000 часа.

  Место: Стабилна структура празнина, концентрирани, стабилна, со добар квалитет, униформа место модел и висока ефикасност.

  Процес: На линија на производи заварување е целосно запечатена во керамички вода јакна, целосно изолација на воздухот, ефикасно спречување предизвикувајќи висок притисок.

  огледало на ласерски цевка подобрува со водено ладење керамички вода јакна, и огледало на излез се совпаѓа со бакар вода јакна на системот за вода за ладење, кој ефикасно ја намалува температурата на објективот и во голема мера го продолжува работниот век на ласерски цевка на.

  Електрода површина, специјална позлата! третман --The површина електрода донесува посебен метален позлата целосно да се елиминира електромагнетни sputtering и загадувањето леќа, ефикасно продолжување на работниот век на ласерски цевка. Предни и задни леќи за ладење покритие, специјални занает! - топлина дисипација капак процес површина оксидација, со висока ефикасност изолација перформанси, што доведе до намалување на исцедок.

  ласерски када

  модел Должина (mm) Dia (mm) Номинална моќност (W) Максимална моќност (W) Струја (mA) катализатор
  Б20 1250 ± 20 Φ60 ± 2 80 95 28 Да
  Б21 1250 ± 20 Φ80 ± 2 80 95 28 Да
  B40 1450 ± 20 Φ60 ± 2 100 120 30 Да
  B41 1450 ± 20 Φ80 ± 2 100 120 30 Да
  B60 1650 ± 20 Φ60 ± 2 130 150 30 Да
  B61 1650 ± 20 Φ60 ± 2 130 150 30 Да

   CO2 ласер цевка карактер

  Јас .Услови за работа

  Вода за ладење: користење на прочистена вода, на температура на вода: 10 ℃ -40 ℃.

  Оперативен средина: температура 2-40 ℃; влажност 10-60%.

  Работна струја: Максимална работна струја од 32mA. Трчање струја мора да се држи под 30mA. Цевка живот може да достигне 10.000 часа, ако тековната се чува под 28mA. На амперметар мора да биде поврзан со негативната електрода на ласерски tube.When тоа е работа под прекумерно високи струи за долг рок, негативниот пол ќе добиете виолетова и животот ќе биде намалено брзо.

  За да се заштитат прашина оди во обвивката на изолација, ве молиме да го заврши со пластична фолија.

  II . Работа на ефикасноста

  сечење функција

  изрежеш функција

  III. Белешки

  Не чистете на надворешната површина на огледалото излез вдовица со алатки како тампон; спротивно на моќност ќе биде сериозно погодени. Следното се назначени начин да се исчисти загадувањето во надворешната површина на огледалото прозорец:

  1) Кога огледалото е загадена, не се сврти на ласер.

  2) Разнесат површината на огледалото странично со воздух вентилатор.

  3) Спреј на чист алкохол на огледалото површина со распрскувач.

  4) Вклучување на ласерски по алкохол станува целосно изгубена.

  5) Ако методи погоре не работат ефикасно, тоа е да се праша за професионално да се користи тампон со алкохол за чистење на површината на огледалото од средината до крај. Најдобро решение е да се спречи прозорецот од загадена. 

  Внимание, забрането е да се исчисти огледало со ацетон.

  Завртката во предниот и задниот крај на ласерски цевка не е дозволено да се пресели, инаку надвор енергија ќе се намали, па дури и на цевка ќе биде укинат.

  Стави акрил 300mm далеку од излезот огледалото, кога тестирање на ласерски место.

  IV. безбедност

   Ласерот е невидлива светлина. Ве молиме да носат заштитни очила кога дебагирање на ласер. Позитивниот пол е со висок напон. Обрни внимание на знаци за безбедност.

  V. излива ладење на течности во случај на складирање и транспорт, како и покривање на излезниот терминал со прав-доказ пластична кеса. животната средина за складирање е 2-40 ℃, а бараниот влажноста на воздухот е 10-60%. Пак ласерски како и во оригиналната way.Important белешки: се бара да ги зацврсти сунѓер заедно со ласерски цевка за да се спречи цевка вертикално лизгање за време на транспортот. Сунѓер во страна на излез огледалото треба да биде 70 mm над неа, и сунѓер во надворешната страна од одраз огледало мора да биде 50 мм поширок.

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи