tub laser CO2

tub laser CO2

Përshkrim i shkurtër:

Cinoda Co2 Laser tube Character Stability: The discharge tube is made of imported glass frit from Germany, and the quality of the whole glass tube is controllable. Power: U.S. hollyland total mirrors and output mirrors are used. The highest power is 190 watts, and the output power density is high. Long life: The discharge tube coated with catalyst, combined with the electrode treated by unique process, makes the discharge more stable and the service life is up to 10,000 hours. Spot: Stable c...


 • Port: Shanghai
 • Markë: CINODA
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Cinoda Co 2 Laser tube Karakteri

  1. Stabilitetit: Tub shkarkimi është bërë nga frit xhami të importuara nga Gjermania, dhe cilësia e të gjithë tub qelqi është i kontrollueshëm.
  2. Fuqia: US Hollyland pasqyra e përgjithshme dhe pasqyra e prodhimit janë përdorur. Fuqia më e lartë është 190 watts, dhe dendësia e prodhimit të energjisë është e lartë.
  3. Jetë të gjatë: Tub shkarkimi veshura me katalizator, e kombinuar me elektrodë trajtuar nga procesi unik, bën shkarkimin më të qëndrueshme dhe jeta shërbimi është deri në 10.000 orë.
  4. Spot: struktura të qëndrueshme zgavër, të koncentruar, të qëndrueshme, me cilësi të mirë, uniforme model spot dhe efikasitet të lartë.
  5. Procesi: Linja saldim produkt është mbyllur plotësisht në xhaketë qeramike ujit, krejtësisht izolues ajrin, në mënyrë efektive duke parandaluar duke shkaktuar presion të lartë.
  6. Pasqyrë tub lazer përmirëson xhaketë qeramike ujit ujë ftohur, dhe pasqyra e prodhimit po kompletohet me këmishë uji bakri e sistemit të ftohjes me ujë, e cila në mënyrë efektive redukton temperaturën lente dhe në masë të madhe zgjat jetën shërbimit të tubit lazer.
  7. sipërfaqe elektrodë, plating veçantë! --Rregullat trajtim sipërfaqësor electrode miraton plating metalike të veçantë për të eliminuar plotësisht sputtering elektromagnetike dhe ndotjes lente, efektivisht shtrirë jetën e shërbimit të tubit lazer. Para dhe të pasme lente ftohje mbuluar, artizanale të veçantë! - Sipërfaqja e mbuluar procesin e oksidimit Heat-shpërndahet, të lartë të efikasitetit të performancës izolim, reduktimin e shkaktuar shkarkimin.

  vaskë Laser

  model Gjatësia (mm) Dia (mm) Fuqia vlerësuarat (w) Max energji (W) Aktuale (mA) katalizator
  B20 1250 ± 20 Φ60 ± 2 80 95 28 po
  B21 1250 ± 20 Φ80 ± 2 80 95 28 po
  B40 1450 ± 20 Φ60 ± 2 100 120 30 po
  B41 1450 ± 20 Φ80 ± 2 100 120 30 po
  B60 1650 ± 20 Φ60 ± 2 130 150 30 po
  B61 1650 ± 20 Φ60 ± 2 130 150 30 po

   Udhëzime për përdorimin e lazer CO2

  I .gjendje pune

  ftohja e ujit: me ujë të purifikuar, temperatura e ujit: 10 ° C. -40 ° C.

  Mjedisin operativ: temperatura 2-40 ℃; lagështia 10-60%.

  Duke punuar i tanishëm: aktuale maksimale e punës është 32mA. Aktuale të rrjedhshëm duhet të mbahen më poshtë 30mA. Jeta Tube mund të arrijnë 10.000 orë, nëse i tanishëm është mbajtur poshtë 28mA. Ammeter duhet të lidhet me elektrodë negative të lazer tube.When ajo është duke punuar nën mbi-lartë aktuale për afat të gjatë, pol negative do të purpurt dhe jeta do të shkurtohen me shpejtësi.

  Për të mbrojtur pluhurin nga shkuarja në mill izolimin, ju lutemi të përfundojë atë me filmi plastik.

  II . Performance pune

  funksioni prerje

  gdhend funksion

  III. Shënime

  Mos e pastroni sipërfaqen e jashtme e gruas së ve pasqyrë prodhimit me mjete të tilla si tampon; përndryshe prodhimit të energjisë do të ndikohen seriozisht. Keto janë mënyra caktuar për të pastruar ndotjen në sipërfaqen e jashtme të pasqyrë dritare:

  1) Kur pasqyrë është i ndotur, nuk do të kthehet në lazer.

  2) hedhur në sipërfaqen pasqyrë anash me një ventilator ajrit.

  3) spray alkool kulluar në sipërfaqe pasqyrë me spërkatës.

  4) Ndizni lazer pas alkoolit merr volatilized plotësisht.

  5) Në qoftë se metodat e mësipërme nuk punojnë në mënyrë efektive, është e nevojshme për të kërkuar profesional për të përdorur tampon me alkool për të pastruar sipërfaqe pasqyrë nga qëndra në buzë. Zgjidhja më e mirë është për të parandaluar dritare nga të qenit të ndotur. 

  Kujdes: është e ndaluar për të pastruar pasqyrë me aceton.

  Vidhos në skajet e përparme dhe e pasme të tub lazer nuk është e lejuar për të lëvizur, përndryshe pushteti që do të rënë, edhe tub do të braktiset.

  Vendos 300mm acryl larg nga pasqyrë prodhimit, kur testimi vend lazer.

  IV. siguri

  Rrezja lazer është dritë e padukshme. Ju lutemi të veshin syzet mbrojtëse kur debugging lazer. Pol pozitiv është në tension të lartë. I kushtoj vëmendje të shenjave të sigurisë.

  V. Lësho ftohje lëngjeve në rast të ruajtjes dhe transportit, dhe të mbuluar terminalin e prodhimit me një qese plastike pluhur-provë. Mjedisi magazinimit është 2-40 ℃, dhe lagështia e kërkuar është 10-60%. Paketë lazer si në shënimet origjinale way.Important: kërkohet për të çimentuar sfungjer bashku me tub lazer për të parandaluar tub vertikalisht rrëshqitje gjatë transportit. Sfungjer në anën e pasqyrës prodhimit duhet të jetë 70 mm përtej saj, dhe sfungjer në anën e pasqyruar pasqyrë duhet të jetë 50 mm të gjera.

   


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products